ناریخ: دوشنبه 13 شهریور 1396 - شناسه حبر: 19415

انتقاد نماینده مجلس از کمبود فضای ورزشی در شهرستان زاوه

انتقاد نماینده مجلس از کمبود فضای ورزشی در شهرستان زاوه

جوانان شهرستان زاوه به یک کار بزرگ در حوزه ورزش و به خصوص ورزش روستایی نیاز دارند تا بتوانند در فعالیت های اجتماعی اثرگذار باشند.

به مناسبت هفته دولت، بهره برداری از زورخانه شهر دولت آباد، مرکز شهرستان زاوه، با حضور نماینده تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس و مسئولان محلی آغاز شد و 2 طرح دیگر نیز کلنگ زنی شد.

این طرح ورزشی در سال 92 در زمینی به مساحت 600 مترمربع در زیربنای 275 متر آغاز شده بود که برای ساخت آن چهار میلیارد ریال هزینه شده است.

همچنین کلنگ آغاز عملیات اجرایی خانه کاراته زاوه در زمینی به مساحت 220 متر مربع و خانه تکواندو در زمینی به مساحت 240 متر مربع به زمین زده شد که قرار است توسط خیران ورزشی شهرستان ساخته شوند.

نماینده تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی در این آیین با انتقاد از آنچه کمبود فضای ورزشی در این شهرستان خواند، گفت: جوانان این خطه نیاز به یک کار بزرگ در حوزه ورزش و به خصوص ورزش روستایی دارند تا بتوانند با نشاط و پرشور در فعالیت های اجتماعی اثرگذار باشند.

سعید باستانی، نبود استخر شنا و نیز ورزشگاه برای برگزاری مسابقات ورزشی را از نیازهای اولیه شهرستان زاوه عنوان کرد و گفت: البته اعتبار چمن مصنوعی ورزشگاه دولت آباد به تصویب رسیده که در آینده نزدیک شاهد نصب و راه اندازی آن خواهیم بود.

رئیس اداره ورزش وجوانان زاوه نیز در این آیین گفت: از مجموع جمعیت 80 هزار نفری این شهرستان حدود هفت هزار نفر مرد و زن فعالیت ورزشی دارند که از این تعداد پنج هزار ورزشکار سازمان یافته و تحت پوشش بیمه ورزشی هستند.

مجید رضایی افزود: سرانه فضای ورزشی سرپوشیده زاوه حدود 2 صدم درصد است که نسبت به سرانه 10 صدم درصدی استان بسیار ناچیز و همچنین سرانه فضای ورزشی روباز نیم متر است.

وی گفت: اکنون در این شهرستان 22 هیات ورزشی وجود دارد که 15 هیات فعال هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز در حاشیه افتتاح زورخانه در خصوص احداث استخر شنا زاوه گفت: پروژه های نیمه تمام ورزشی استان بالغ بر 132 پروژه است که برای تکمیل آن ها، حداقل به سه هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

کورش صبوریان افزود: با وجودی که اولویت نخست دولت تکمیل طرحهای نیمه تمام است، اما تلاش داریم در سه آینده مشکل فضای ورزشی در 10 شهرستان و از جمله زاوه که از مناطق محروم استان است، برطرف شود.

وی با اشاره به استعداد بالای منطقه در بحث خیران ورزشی گفت: اگر خیران طرحهای ورزشی همچون استخر شنا را تا 40 درصد پیش ببرند قطعا ما در بحث جذب اعتبارات و کمک به این طرح ها شتاب بیشتری خواهیم کرد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
30
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft